نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: ترس از اجتماع

985
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24668
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ترس از اجتماع

سلام
    من یه دختر هیجده سالم.فارق التحصیل رشته تجربی از دبیرستان.
    دچار افسردگی متوسط هستم و روز به روز بیشتر میشه.
    پیش روانشناس هم رفتم اما چون درکم نمی کرد دیگه ادامه ندادم و قرصایی که دکتر اعصاب بهم داده بودو دیگه مصرف نمی کنم.مبتلا به social phobiaهستم و هنوزم باهاس دست و پنج نرم می کنم.از نظر ظاهری با اینکه مورد تایید دیگرانم اما از خودم راضی نیستم.اصلا توی آینه نگاه نمی کنم.ریزش موی شدید دارم.ااضطراب شدید.معده درد شدید.لرزش دست.از برخورد با افراد جدید و موقعیت های جدید بیزارم.ساعتها می خوابم.از وقتی افسردگیم تشدید پیدا کرد که کنکور قبول شدم اما چون دولتی نبود با اینکه مشکل مالی ندارم و دختر کوچیک یه خونواده ثروتمندم اما نرفتم.و الان پشت کنکورم.قبلا ساعتها درس می خوندمو تنهاییمو با کتابام پر می کردم.اما الان هیچی احساساتمو ارضا نمی کنه.دوسدارم تنهاباشم و ساعتهای روزو بخوابم و شبا بیدار باشم.با اینکه به مشاور و دکتر اعصاب مراجعه کردم اما توی خونواده کسی مشکلموباور نداره.تنهام و تنهاتر میشم هر روز.کتابامو باز می کنم اما تمرکز ندارم.حتی یه کلمه هم توی مغزم نمیره با اینکه قبلا شاگرد اول بودم.نمیدونم مشکلم‌چیه.هیچ علاقه ای به هیچی ندارم.صبونه نمیخورم و علاقه ای به غذا ندارم اما به محض گذاشتن اولین قاشق توی دهنم حریصانه به دنبال بلعیدن مقدار هرچه بیشتر غذا هستم.از رشتم بدم میاد.از خودم بدم میاد.احساس گناه شدیدی دارم.خیلی به خودکشی فکر می کنم اما جراتشو ندارم.می ترسم.از خدا می ترسم.اعتقاداتم از بین رفته.فقط از همه چه می ترسم.نمیدونم چه بلایی سرم میاد.به فکر خودکشی با محلول گچ افتادم اما نتونستم لحظه ی آخر انجامش بدم.
    کاش حداقل می تونستم درس بخونم.هیچ آینده ی خوبی رو فراسوی خودم نمی بینم.پشیمونم از اینکه حتی این رشته رم انتخاب کردم پشیمونم.از اینکه دخترم ایرانیم و اصلا اینکه آدمم.
    از علایم افسردگی بدنی هم رنج بسیاری می برم.مخصوصا معده درد و درد قفسه سینه و قلب.
    واسرجلسه کنکور قبل هم حالم بهم‌خورد.واقعا حاضرم بمیرم اما دیگه اونروزو تجربه نکنم.
    سابقه خونریزی معده رو هم دارم.
    لطفا کمکم کنید.
    ویرایش توسط zara1997 : 11-30-2015 در ساعت 02:14 PM

2. کاربران زیر از zara1997 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    تشکر شده 1,137 بار در 614 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : افسردگی و اعتیاد به فضای مجازی،رشد تدریجی تفکرخودکشی

نقل قول نوشته اصلی توسط zara1997 نمایش پست ها
    سلام
    پیش روانشناس هم رفتم اما چون درکم نمی کرد دیگه ادامه ندادم و قرصایی که دکتر اعصاب بهم داده بودو دیگه مصرف نمی کنم.مبتلا به social phobiaهستم و هنوزم باهاس دست و پنج نرم می کنم.از نظر ظاهری با اینکه مورد تایید دیگرانم اما از خودم راضی نیستم.اصلا توی آینه نگاه نمی کنم.ریزش موی شدید دارم.ااضطراب شدید.معده درد شدید.لرزش دست.از برخورد با افراد جدید و موقعیت های جدید بیزارم.ساعتها می خوابم.از وقتی افسردگیم تشدید پیدا کرد که کنکور قبول شدم اما چون دولتی نبود با اینکه مشکل مالی ندارم و دختر کوچیک یه خونواده ثروتمندم اما نرفتم.و الان پشت کنکورم.قبلا ساعتها درس می خوندمو تنهاییمو با کتابام پر می کردم.اما الان هیچی احساساتمو ارضا نمی کنه.دوسدارم تنهاباشم و ساعتهای روزو بخوابم و شبا بیدار باشم.با اینکه به مشاور و دکتر اعصاب مراجعه کردم اما توی خونواده کسی مشکلموباور نداره.تنهام و تنهاتر میشم هر روز.کتابامو باز می کنم اما تمرکز ندارم.حتی یه کلمه هم توی مغزم نمیره با اینکه قبلا شاگرد اول بودم.نمیدونم مشکلم‌چیه.هیچ علاقه ای به هیچی ندارم.صبونه نمیخورم و علاقه ای به غذا ندارم اما به محض گذاشتن اولین قاشق توی دهنم حریصانه به دنبال بلعیدن مقدار هرچه بیشتر غذا هستم.از رشتم بدم میاد.از خودم بدم میاد.احساس گناه شدیدی دارم.خیلی به خودکشی فکر می کنم اما جراتشو ندارم.می ترسم.از خدا می ترسم.اعتقاداتم از بین رفته.فقط از همه چه می ترسم.نمیدونم چه بلایی سرم میاد.به فکر خودکشی با محلول گچ افتادم اما نتونستم لحظه ی آخر انجامش بدم.
    کاش حداقل می تونستم درس بخونم.هیچ آینده ی خوبی رو فراسوی خودم نمی بینم.پشیمونم از اینکه حتی این رشته رم انتخاب کردم پشیمونم.از اینکه دخترم ایرانیم و اصلا اینکه آدمم.
    از علایم افسردگی بدنی هم رنج بسیاری می برم.مخصوصا معده درد و درد قفسه سینه و قلب.
    واسرجلسه کنکور قبل هم حالم بهم‌خورد.واقعا حاضرم بمیرم اما دیگه اونروزو تجربه نکنم.
    لطفا کمکم کنید.
    چرا خودت رو اذيت ميكني مشكلت چيه؟
    خودت داري خودت رو از بين مي بري نكن اين كارو با خودت
    خودت بايد به خودت كمك كني خودت بايد بلند شي وگرنه كسي نمي تونه بهت كمك كنه ببين يه پيشنهاد دارم سعي كن اجراش كني كار سختي نيست فقط بايد اراده داشته باشي و بسم ا... بگي
    صبح زود از خواب بيدار شو پاشو برو باشگاه يا پارك يكم ورزش كن بعد بيا خونه يه آهنگ شاد بذار و شروع كن صبحانتو كامل بخور بعد پاميشي ميري خريد واسه خودت هر چي خواستي ميخري گفتي مشكل مالي هم نداري كه پس تا مي توني چيزهاي شيك بخر واسه خودت برو ارايشگاه به خودت برس واسه ناخنات طرح بكش موهاتو مرتب كن كوتاه كن دوباره واسه فردا با دوستات قرار بذار بريد سينما كافي شاپ يه پارك دنج با هم بريد اينور اونوور دوباره ميتوني بري جايي كه برنامه كلاس چيزي دارن من پيشنهاد ميكنم يه چند ماه از درس فاصله بگير برو كلاس سفالگري سفره آرايي خوشنويسي چيزي كه علاقه داري يه مدت مشغول شو تا از اين حالت در بياي با خونه نشستن و روز وشب رو به هم وصل كردن سودي واست نداره و بدتر ميشي سعي كن صبحها زود بيدارشي خوابت رو هم بايد تنظيم كني حتما
    موفق باشي دوست خوبم خدا بزرگه به خدا توكل كن و ارادت رو قوي كن .افرين خوشگلم

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    میزان امتیاز
    11

کمتر بترسید؛ بیشتر امیدوار باشید. کمتر بخورید، بیشتر بجوید.
    کمتر آه بکشید، بیشتر نفس بکشید.
    کمتر متنفر باشید، بیشتر عشق بورزید.
    و بعد خواهید دید که همه چیزهای خوب از آنِ شما خواهد شد.

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    میزان امتیاز
    11

من به خودم قول میدهم که ...

آنقدر قوی باشم که هیچ چیز نتواند آرامش ذهنم را برهم زند .

هرکسی را که میبینم با او از سلامتی ، خوشبختی و توانگری صحبت کنم .

کاری کنم که دوستانم احساس کنند گوهر ارزشمندی در درون آنهاست
    تنها به بهترینها بیندیشم ، تنها برای رسیدن به بهترینها کار کنم و تنها انتظار بهترینها را داشته باشم .

درست به همان اندازه که مشتاق موفقیت خود هستم ، مشتاق موفقیت دیگران نیز باشم .

من به خودم قول میدهم که ...

اشتباهات گذشته را فراموش کنم و تمرکزم را روی دستاوردهای بزرگ آینده بگذارم .

همیشه سیمایی بشاش داشته باشم و به هر آفریده ی زنده ای که میبینم لبخند ببخشم .

آن قدر روی رشد خود وقت بگذارم که دیگر وقتی برای انتقاد از دیگران نداشته باشم .

آن قدر آزاده باشم که فرصتی به نگرانی ، آن قدربلند نظر که فرصتی به خشم ، آن قدر قوی که فرصتی به ترس و آن قدر خوشبخت که فرصتی به بدبختی ندهم.

تصورم از خود نیک باشد و این را به جهان اعلام کنم ؛ نه با صدای بلند ، بلکه با کردار نیک .

با این اعتقاد زندگی کنم که کل جهان طرف من است ؛ مادامیکه به آن بهترینی که در در وجودم است ، وفادار بمانم .

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23235
    تشکـر
    3
    تشکر شده 11 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام منم دقییقا هراس اجتماعی دارم طوریکه بجز خانوادم با کسی حرف نمیزنم مییدونم خیلی سخته و من برنامم اینه که بعد کنکور میرم درمانگر اینو بدون که تو این دنیا که هیچ مشکلی بی درمان نیست و با تلاش همه چی حله تو برو تو یه کنکور آزمایشی مث قلم جی ثبت نام کن و اونارو هدف قرار بده و اینجوری انگیزه کسب کن خودتو دست کم نگیر تو حق داری اینده ی خوبی داشته باشی خودتو توی اینده تصور کن برای هراس اجتماعی تحقیق کن ی مشاور خوب پیدا کن تا بعد کنکور بری وبا مداخله های درمانی خوب میشی من ارزوم اینه که خوب بشم و با ادمای مثبت دوس بشم تا کلا زندگسم عوض بشه به خدا توکل کن و با ی برنامه ریزی صحیح شروع کن وقتی تلاش کنی دیگه روزات بی روح نمیشه که همش بخوابی و وجدانتم اسوده میشه باید زیاد تلاش کنی و سختی بکشی تا زندگیت از حالت رکود دربیاد موفق باشی

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : افسردگی و اعتیاد به فضای مجازی

نقل قول نوشته اصلی توسط zara1997 نمایش پست ها
    سلام
    لطفا کمکم کنید.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864
    021-22689558

Social Phobia یا همان ترس از اجتماع نوعی بیماریست که از استرس و پریشانی ، آشفتگی و توجه غیر معمول فرد به خود در شرایط عادی اجتماعی حاصل میشود . افرادی که دارای سوشیال فابیا هستند ، یک ترس مزمن نسبت به مورد توجه قرار گرفتن و یا محکوم شدن یا مورد قضاوت قرار گرفتن دارند .و در این شرایط احساس دست پاچگی یا شرمساری و یا حقارت می کنند . این حالات که بعضا شدید هم هستند میتواند در مدرسه ، محل کار یا دیگر فعالیت های روزانه به وجود آید. Social Phobia با ترس از افراد جامعه همراه است و افراد با این حالت همواره نگران روزها و هفته های آینده هستند.
    سوشیال فابیا می تواند فقط محدود به یک نوع فعالیت اجتماعی باشد . مثلا ترس از سخنرانی کردن . علائم سوشیال فابیا میتواند بسیار شدید و ضعیف کننده باشد به طوری که شخص را از انجام فعالیتهای اجتماعی باز دارد . البته باید توجه داشت که داشتن استرس و نگرانی صرفا دلیل بر سوشیال فابیا نیست . بلکه این علائم در سوشیال فابیا باعث ترس و وحشت غیر عادی می شوند . برای مثال نگرانی قبل از سخنرانی موضوعی بسیار طبیعی است اما در سوشیال فابیا فرد هفته ها دچار نگرانی می شود و شاید از زیر آن شانه خالی کند ویا صدایش هنگام سخنرانی لرزان باشد و به سختی سخن بگوید .

Social Phobia در موارد زیر و مشابه آنها خود را نشان می دهد :
    1- ملاقات با افراد جدید
    2- تماشا شدن توسط دیگران
    3- بحث های ناگهانی
    4- صحبت های عمومی
    5- نمایش بازی کردن
    6- در معرض آزار قرار گرفتن یا هنگام قضاوت شدن
    7- صحبت با اشخاص مهم
    8- شنیدن اسم خود مثلا فراخوانده شدن در کلاس
    9- صدای زنگ تلفن یا منزل
    10- حضور در مکانهایی چون استخر یا حمام عمومی
    11- امتحان دادن
    12- خوردن و آشامیدن در جمع
    13- سخنرانی کردن
    14- حضور در جشن ها ، عروسی ها و دیگر گردهمایی های اجتماعی
    Social Phobia دارای علائم فیزیکی مانند استرس و سرخ شدن و غیره می باشد که با حضور فرد در موقعیت هایی که پیشتر گفته شد بروز می دهند . این علائم خود تشدید کننده ی سوشیال فابیا هستند یعنی نگرانی فرد از ظهور این علائم ، خود باعث تشدید علائم و در نتیجه باعث تشدید سوشیال فابیا میشود.
    علائم فیزیکی سوشیال فابیا عبارتند از :
    1- تپش قلب ویا سفت شدن قفسه ی سینه
    2- لرزش صدا
    3- تنفس نا منظم و سریع
    4- تعرق یا احساس گرمای ناگهانی
    5- حالت تهوع و دلشوره
    6- خشک شدن دهان و لب ها
    7- لرزش دست و پا ویا کل بدن
    8- انقباض عضلات ( مثل تیک زدن )
    9- سرخ شدن
    10- سرگیجه و احساس ضعف
    11- چسبناک شدن یا مرطوب شدن کف دست ها
    12- تکان های ناگهانی

علت Social Phobia :
    بعضی از محققان بر این باورند که این بیماری به علت اختلال غده ای در مغز به نام Amygdala به وجود می آید . این غده در مرکز مغز وجود دارد و وظیفه ی آن کنترل ترس است . از طرفی مطالعات روی حیوانات این احتمال را به وجود آورده که سوشیال فابیا می تواند ارثی باشد . عده ی دیگری از دانشمندان علت را حساسیت و نارضایتی ها و فشارها می دانند .

Social Phobia در کودکان :
    خجالتی بودن کودکان هیچ موضوع غیر عادی به شمار نمی رود اما کودکانی که دارای سوشیال فابیا هستند معمولا هنگامی که با دیگر همسن ها بازی می کنند یا در کلاس مطلبی می خوانند یا با افراد بزرگتر سخن می گویند ، امتحان می دهند یا ایفای نقش می کنند دچار پریشانی می شوند . در اکثر موارد کودکانی با سوشیال فابیا مایل به مدرسه رفتن نیستند .

تغییر شیوه ی زندگی :
    راههایی وجود دارد که به رفع مشکلات ناشی از سوشیال فابیا کمک می کند . یکی از آنها تغییر شیوه زندگیست . البته این تغییرات بدون شک قادر به مهار بیماری نیستند اما به کاسته شدن استرس کمک میکند . در اینجا تنها به چند مورد اشاره میکنیم :

1 – ترک یا کم کردن مصرف کافئین : قهوه ، چای ، نوشابه های انرژی زا و فراوده های شوکولاتی باعث افزایش استرس می شود .
    2 – ترک مشروبات الکلی : مشروبات الکلی افزایش دهنده ی استرس هستند . شاید شما در شرایطی قرار بگیرید که وسوسه ی نوشیدن مشروبات الکلی شوید و تصور کنید با این کار می توانید بر استرس خود برای مدتی غلبه کنید و به آرامش برسید اما الکل خطر حملات عصبی و استرسی را افزایش می دهد .
    3 – ترک سیگار : نیکوتین یک ماده محرک قوی محسوب می شود . کشیدن سیگار بر خلاف تصور عموم باعث افزایش استرس می شود .
    4 – خواب مناسب : زمانی که شما دچار کمبود خواب هستید بیشتر در معرض حملات استرسی قرار دارید . در صورتی که خواب مناسب و کافی به شما در حفظ آرامش کمک می کند .

درمان دارویی :
    درمان دارویی بعضی وقت ها برای رهایی از علائم سوشیال فابیا استفاده می شود اما این یک درمان قطعی نیست چراکه اگر مصرف دارو ها قطع شود علائم سوشیال فابیا دوبار با قدرت تمام ظاهر می شوند . داروها زمانی مفید هستند که با مشاوره های پزشکی و کمک های شخصی همراه باشد . سه نوع دارو برای Social Phobia استفاده می شود :
    1 – Beta Blockers : برای ضعیف کردن علائم پریشانی و استرس استفاده می شود . این دارو با مهار کردن هورمون آندرنالین از شدت استرس می کاهد . شاید بتا بلاکرها روی علائم حسی بی تاثیر باشند اما بدون شک در کاستن علائم فیزیکی تاثیرگذارند .
    2 – Anti Depressants : این داروها زمانی استفاده می شوند که سوشیال فابیا بسیار آزار دهنده باشند .
    3 – Benzodiazepines : این دارو بسیار مفید و سریع برای از بین بردن استرس می باشد اما قوی و اعتیاد آور هستند بنابراین زمانی استفاده می شوند که داروهای دیگر کارایی لازم را نداشته باشند .

رفتار شناسی و رفتار درمانی :
    تحقیقات نشان می دهند که رفتار درمانی تاثیر بسزایی در درمان Social Phobia دارد .رفتار شناسی به افراد کمک میکند تا تفکر خود را تعییر داده و بر ترس خود غلبه کنند به عنوان مثال یک شخص با سوشیال فابیا میتواند به وسیله رفتار شناسی این طرز تفکر را که دیگران همواره در حال تماشای او هستند را تغییر دهد .
    رفتار درمانی به دنبال عوض کردن واکنش های مردم در هنگام دلواپسی و پریشانی است . و کلید آن نیز قرار دادن افراد در شرایط است که از آن می ترسند .نکته ی مهم در رفتار شناسی و رفتار درمانی کم کردن استرس با پاک کردن اعتقادات اشتباه و ترک رفتارهای اشتباه است . در نهایت این درمان در حدود 12 هفته به طول می انجامد .
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

8. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)